Vizesiz Ülkeler: Vizesiz Gidilebilecek En Yakın Ülkeler

Vizesiz Gidilebilecek En Yakın Ülkeler

Yurtdışı seyahat planlamaları yapılırken en büyük sorun tabi ki vize. Vize işlemlerinin zorlu, masraflı ve uzun sürmesi seyahat tutkunlarını vizesiz gidilebilecek en yakın ülkelere yönlendiriyor.

Türk vatandaşlarının vizesiz gidebildiği yakın ülkelerin hepsi birbirinden heyecan verici. Zira bu ülkeler tarihi, doğal güzellikleri, kendilerine has kültürleri ve mutfaklarıyla dünyanın en popüler gezi destinasyonları arasında yer alıyor.

Rusya


vizesiz-ulkeler-rusya
Köklü tarihi, muhteşem mimarisi, kültürü ve ev sahipliği yaptığı sayısız gezilip görülecek mekân ile Rusya sanıyoruz vizesiz gidilebilecek yakın ülkeler içinde en heyecan verici olanı. 2017 yılında Türk vatandaşlarının Rusya’ya vizesiz seyahat edebileceği açıklandı ve bu fırsattan faydalanarak siz de bu harika ülkeyi gezme şansına sahipsiniz. Rusya çok büyük bir ülke ve gezilecek çok yeri var ancak size önerimiz başkent Moskova’dan gezmeye başlamanız.
Güncelleme: Rusya ile yaşanan diplomasi krizleri sonrasında vizesiz seyahat rafa kaldırıldı.

Ukrayna

vizesiz-ulkeler-ukranya
Her geçen gün daha fazla insanı kendine çeken Ukrayna Rusya’ya oldukça yakın, Rusya’dan araba ile Ukrayna’ya gitmek yaklaşık 15 saat sürüyor, uçakla ise 1 saat 45 dakikada ulaşılabiliyor. Yani vizesiz geziye çıktığınızda Rusya’ya kadar gitmişken Ukrayna’ya da uğrayabilir ya da direkt olarak bu güzel ülkeye gidebilirsiniz. Tarihi ve mimari açıdan en az Rusya kadar etkileyici bir ülke olan Ukrayna’nın en popüler kentiyse tabi ki başkent Kiev.

Bosna Hersek

vizesiz-balkan-ulkeleri-bosna-hersek
Balkanlar denilince akla ilk gelen ülkelerden biri olan Bosna Hersek savaş ile anılsa da aslında turistik açıdan tam bir cennet ve Türk vatandaşları bu ülkeye vizesiz girebiliyor. Köprüleri, dillere destan lezzetleri ve muhteşem insanları ile emin olun ki bu ülkeye aşık olacaksınız.

vizesiz-balkan-ulkeleri-mostar

Sırbistan

vizesiz-balkan-ulkeleri-sirbistan
İşte yine bir Balkan ülkesi, Sırbistan. Türklerin en çok rağbet ettiği rotalardan biri olan Sırbistan özellikle başkenti Belgrad ile mükemmel bir vizesiz gezi alternatifi. Tüm Balkanlarda olduğu gibi kendine has mimarisi, mutfağı, müziği ve tabi ki samimi insanları ile Sırbistan vizesiz seyahat için atlanmaması gereken bir seçenek.

Fas

vizesiz-ulkeler-fas-vize
Soğuk Avrupa ülkeleri yerine sıcak ortadoğu ülkesini tercih edenler için Fas mükemmel bir alternatif. Otantik dokusuyla, ünlü Kazablankasıyla Fas vizesiz gidilebilecek en yakın ülkeler arasında kesinlikle uğramanız gereken bir destinasyon.

vizesiz-ulkeler-fas

Lübnan

vizesiz-ulkeler-lubnan
Hem Akdeniz’de tatil yapayım hem de Arap dünyasının kendine has havasını soluyayım diyorsanız Lübnan sizi bekliyor. Akdeniz kıyısına kurulu bir ülke olan Lübnan özellikle başkenti Beyrut ile her yıl on binlerce kişiyi kendine çeken bir cazibe merkezi durumunda.

vizesiz-ulkeler-lubnan-deniz
Bu ülkelerin yanı sıra Arnavutluk, Karabağ, Kosova, Makedonya'da ülkemize en yakın vizesiz gidilebilecek ülkeler arasında yer alıyor.

Copyright © Eski Rota - Seyahat Rehberi.