Belgrad Ormanı: Nerede, Nasıl Gidilir?

belgrad-ormani-nerede-nasil-gidilir

Belgrad Ormanı, İstanbul’un kargaşasından kaçabileceğiniz, yeşile, doğaya ve ormana doyabileceğiniz enfes bir destinasyon. Belgrad ormanı, kamp, doğa sporları, yürüyüş ve bisiklet turlarıyla doğa tutkunları için muhteşem bir seçenek.

Belgrad Ormanı Nerede?

İstanbul, Maslak üzerinden Sarıyer, Bentler yolunu takip edin, çok fazla geçmeden kemerlere geleceksiniz. Kemerler boyu devam edin ve karşınızda tüm güzelliğiyle Belgrad ormanı. Avrupa yakasında kalan Belgrad ormanına İstanbul’un çeşitli noktalarından ortalama 1 saate ulaşabilirsiniz.

Adres: Bahçeköy Merkez Mahallesi, 34453 Sarıyer/İstanbul

Belgrad Ormanı Giriş Ücretli mi?

belgrad-ormani-gezilecek-yerler

Belgrad ormanı, araçsız giriş yapanlar için ücretsizdir. Aracınızla birlikte giriş yapmayı düşünüyorsanız eğer;


Hafta sonu için ödemeniz gereken tutar: 11 TL

Hafta içi için ödemeniz gereken tutar: 5 TL
Servis ücreti ise standart: 20 TL

Uyarı: Belgrad ormanının bir çok bölgesi yumuşak toprak dokusuna sahiptir. Yumuşak toprak dokusu ağaç yıkılmalarına sebep olabiliyor. Bu yüzden kamp yapmayı düşünen arkadaşlarımızın aşırı rüzgarlı ve yağışlı günlerde her ne kadar tecrübe sahibi olsalar dahi risk almasını önermiyoruz.

Belgrad Ormanı Seyahat Deneyimleri

  • İstanbul’da şehrin ortasında böyle bir yerin olması insanı gerçekten şaşırtıyor, yürüyüş ve doğa sporları için harika bir destinasyon. Belgrad ormanına Pazar günü gelmenizi pek önermiyorum, piknikçiler basmış ve aşırı kalabalık oluyor.
  • Eskiden kalma önyargılarım vardı ama artık yok. Belgrad ormanında yeşile ve doğaya doyabilirsiniz.
  • Sessiz ve huzur dolu bir orman. Hafta sonu mangal, kamp, piknik, koşu, bisiklet ve doğa sporları için gelebilirsiniz.
  • Doğası, temiz havası, suyu insana huzur veriyor. İstanbul'un gürültüsünden uzak, kafa dinlemek için gelinecek nadir yerlerden.
  • Her zaman müthiş doğası temiz havası ile vazgeçilmez.
  • Temiz hava, bol oksijen, sessizlik ve huzur. İstanbul'un kalabalığından kaçmak isteyenler için İstanbul'a en yakın yer.

Sorgular: Belgrad ormanı, Belgrad ormanı nerede, Belgrad ormanı ulaşım, Belgrad ormanına nasıl giderim, Belgrad ormanı kamp, Belgrad ormanı kamp yapılır mı, Belgrad ormanı ücret, Belgrad ormanı giriş ücreti, Belgrad ormanı ücreti, Belgrad ormanı giriş ücretli mi?

Copyright © Eski Rota - Seyahat Rehberi.