Karavan Keyfini Zirveye Çıkaracak Harika Seyahat Rotaları

karavan seyahat rotaları

Karavanla seyahate çıkmak birçok insanın hayali. Çünkü karavan seyahatlerinizde hiçbir yere bağlı kalmadan istediğiniz zaman istediğiniz yerde konaklayabilirsiniz. Türkiye’de gezilecek birçok tarihi, kültürel ve doğa harikası yerler olduğu için karavanla seyahatinizde birçok alternatif mekan, koy, yaylalar ve antik kentler size eşlik edecektir.

Akdeniz & Ege Karavan Alanları

karavan rotaları turkiye
Ülkemizde tatil alanları denilince ilk akla gelen bölgeler Ege ve Akdeniz bölgeleridir. Çanakkale'den Balıkesir'e Edremit'ten İzmir'e kadar pek çok ilde inanılmaz güzellikteki yerleri burada bulabilir ve keşfedebilirsiniz. Akdeniz ve Ege karavanla seyahat için en uygun alanları kapsayan 2 coğrafi bölgemizdir.

Ayrıca bkz: Ege Bölgesi Kamp ve Doğa Hayatı

Karadeniz Karavan Alanları

karavan kefe yaylasi
Her ne kadar güneşli gün sayısı az olsa da Karadeniz eşsiz güzellikte bir coğrafi bölge olarak karşımıza çıkar. İklimi, yemyeşil doğası ve mavilikle buluşan dağları sizi etkileyecek ve Karadeniz’den ayrılmak istemeyeceksiniz. Trabzon’dan Amasra’ya Kastamonu’dan Samsun’a bütün Karadeniz Bölgesi’nde birçok karavan kampingleri bulunmaktadır. Gelişen ulaşım koşulları ile birlikte bölgeler arası geçişler daha kolay hale gelmiş ve iller arasındaki mesafeler azalmıştır. Yalnızca doğa tatili değil aynı zamanda kültür tarihi için de önemli mekanları Karadeniz rotası içinde barındırır.

Ayrıca bkz: Karadeniz’de Kamp Yapabileceğiniz Destinasyonlar

İç Anadolu Karavan Alanları

karavan kapadokya
Hiç şüphesiz İç Anadolu’da karavanla kamp denildiğinde ilk başta Nevşehir, Kapadokya akla gelmektedir. Ihlara Vadisi ve Göreme gibi doğal güzellikteki alanları içinde bulunduran Nevşehir'in büyülü atmosferi sizi de etkileyecek. Diğer yandan günlük kamp yapmak isteyenlere Kızılcahamam ve Eskişehir bölgeleri de tavsiye edilebilir.Copyright © Eski Rota - Seyahat Rehberi.