Karavan Seyahatine En Uygun Rotalar

karavan rotaları
Karavan tatili veya karavan seyahati herkesin hayallerini süsleyen bir gerçek. Karavanla seyahat konusunda Türkiye’nin şanslı olduğunu söylemek yalan olmaz. Birçok yol, sahil, koy karavanla seyahat ve karavanla kamp yapmaya uygun. Türkiye’de karavan rotalarına gelecek olursak;

Karavan Seyahatine En Uygun Rotalar

Kuzey Ege karavanla seyahat ve karavanla kamp yapmak için mükemmel bir destinasyon. Çanakkale, Behramkale, Assos, Balıkkesir, Edremit genel olarak karavan tatiline uygun yerler.

Biraz daha iç kesimlere girmek isterseniz İzmir, Aydın, Denizli rotasını tercih edebilirsiniz.


karavan kamp
Akdeniz’de karavan ve kamp için en ideal destinasyon ise Kaş diyebiliriz. Akdeniz bölgesinde yer alan Likya yolunu ve dillere destan olan koyları için ayrıca Akdeniz’de Kamp ve Doğa Hayatı göz atabilirsiniz.

karavan kamp
Anadolu’da kamp ve karavan tatili için ilk tercih tabikide Kapadokya, Nevşehir rotası. Kapadokya eşsiz doğası ve manzarasıyla karavan tatilinize bir başka boyut kazandıracaktır. Bölgede yer alan birçok camping içerisinde karavanınızı çekebilir ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Karadeniz’de kamp ve karavanla seyahat ise bambaşka, anlatılmaz yaşanır dedikleri Karadeniz olsa gerek. Artvin, Düzce, Giresun, Ordu, Samsun, Trabzon  hangisini anlatsak? Bizce en iyisi Karadeniz’i kendiniz yaşamanız…
Copyright © Eski Rota - Seyahat Rehberi.