Dagh Dash Fırat Uyku Tulumu İncelemesi

uyku-tulumu-daghdash
Herkese merhaba! Uzun araştırmalarım sonucu 2 adet Daghdash Fırat uyku tulumu satın aldım. Araştırırken gördüm ki çok fazla önyargı var ve bilgisi olan veya kullanan kişi sayısı da kısıtlı, uyku tulumu almayı düşünenlere yardımcı olmak istedim.

Hafta sonu Ankara Sorgun Yaylası'nda Daghdash Fırat uyku tulumunu deneme fırsatım oldu. Bir önceki gidişimde -5 civarını gördüğüm için ümitliydim ancak bu kez en düşük 0 ile 3 derece arası bir sıcaklığı gördüm. Bu derecelerde tulumun içinde fazlasıyla terledim. Bütün ipleri gevşetip o şekilde yatabildim yine de fazla sıcaktı.

Tulum kesinlikle kalite kokuyor! Göğüs kısmındaki destekte ve baş boyun kısmında olmak üzere 2 ayrı sıkıştırma ipi var ki gerçekten iyi. Ayak bölümünde fazladan dolgu var, faydasını görüyorsunuz. Su kesinlikle geçirmeyecek gibi. Lübnan askeriyesine ve Almanya'ya ithal edildiğini duydum. Belirtilen konfor derecesini rahatlıkla karşılayacak bir tulum. -28 e kadar bile kullanıp içinde en azından ölmeden kalanlar var. 

Benim önyargılarımı kesinlikle yıktı, umarım almayı düşünenlerle faydası olur. Aynı derecelerde isim yapmış markaların tulumları bir buçuk iki katı fiyat iken kesinlikle alınır, alınmalı.

Copyright © Eski Rota - Seyahat Rehberi.