Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

ucuz ucak bileti
Merhaba eskirota ziyaretçileri, başlığımızdan da anlayacağınız gibi bugün ucuz uçak bileti nasıl alınır? anlatmak istedik. Öncelikle ucuz uçak bileti almak istiyorsanız seyahat tarihinizden en az 2-3 ay önce biletinizi almanızı tavsiye ediyoruz. Bilet konusunda firmaların kendi sitelerinden almaya özen gösterin, seyahatlerinizde esnek olun ve aktarmalı uçuşları deneyin. Fiyat konusunda ki etkileri gerçekten görülmeye değer.

Saat konusuda ucuz uçak bileti almak için önemli bir etken. Özellikle sabah erken saatlerde yapacağız aramalar size daha uygun fiyat olarak geri dönecektir. Ayrıca uçuşlarınızı da sabah uçacak şekilde ayarlarsanız fiyatların daha da uygun bir hal aldığını göreceksiniz. Kısacası biletlerinizi sabah erken saatlerde ve erken uçuşlara alın.
Biletleri gidiş dönüş değil tek yön olarak alın. Dönüş tarihiniz belli olsa dahi geri dönüşünüzü de ayrı bir bilet olarak tek yön alın.

Sosyal medya kanallarını ve indirimli tarifeleri takip edin. Ayrıca salı günleri yapacağınız aramalar ve satın alma işlemleri iç hatlar için oldukça uygun. Yapılan araştırmalara göre en uygun biletler salı ve çarşamba günlerine veriliyor.

Mil programlarını da kullanarak bir sonraki uçuşlarınız için mil biriktirip ucuza seyahat edebilirsiniz. Bir başka yol ise farklı arama motorlarını kullanarak en iyi fiyatı yakalamak.

Ucuz uçak bileti için bir başka alternatif ise telefonunuzdan satın alma işlemini gerçekleştirmek.  Telefonunuzdan satın alma işlemini gerçekleştirirseniz fiyatın değişkenlik gösterdiğini göreceksiniz. Kısacası bilgisayardan sunulan fiyat ile mobilden sunulan fiyatlar arasında fark olabiliyor.


Copyright © Eski Rota - Seyahat Rehberi.