Kelebekler Vadisi

kelebekler vadisi kamp
Kelebekler Vadisi, Fethiye’nin Faralya Köyü’nde uçuk tepelerin arasında kalan eşşiz bir cennet bahçesidir. 50 metre yükseklikten akan şelalesi, doğanın mucizesi 80’den fazla kelebek türü, bembeyaz parlayan kumsalı ile dünyadan olmadığını vurgulayan enfes biz lezzet.

Kelebekler Vadisi‘ne gitmek için önce Fethiye Ölüdeniz’e varmanız gerekiyor.

Ölüdeniz’e vardıktan sonra buradan kalkan tekneler ile Kelebekler Vadisi’ne ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz aşağı yukarı 30 dakika sürecektir. Ayrıca aldığınız bilet gidiş ve dönüşü kapsayacaktır. Tekne ücretleri ise 20 türklirası olarak uygulanmaktadır.

Kara yoluyla Kelebekler Vadisi’ne gitmek isterseniz Fethiye Otogar’dan kalkan Faralya dolmuşlarını kullanabilirsiniz. Ölüdeniz’e el salladıktan sonra Kelebekler Vadisi’nin tepe kısmında inebilir yokuş aşağı 1 saat yürüyerek Kelebekler Vadisi’ne ulaşabilirsiniz. Yürüyüş sırasında yol üzerinde bir çok dik kayalar ve uçurumlar yürüyüşünüzü zorlaştıracaktır.

Kelebekler Vadisi‘ne deniz yoluyla gitmek isterseniz eğer tekneden iner inmez etrafınızı saran görevliler sizden 90 türklirası karşılığında kamp ücreti kesmek isteyecektir. Kısacası Kelebekler Vadisi’nde Kamp ücreti kişi başı 90 türklirası ve bu ücreti ödemek istemiyorsanız sizi zor bir gece bekliyor.

Kamp kurmak gibi bir düşünceniz yoksa sahilde 17:00’e kadar gezebilir, sonrasında geldiğiniz tekne ile geri dönebilirsiniz.

Kelebekler Vadisi Ulaşım

Copyright © Eski Rota - Seyahat Rehberi.