Kamp Çantasında Olması Gerekenler

kamp çantası olması gerekenler
Kamp çantasında olması gerekenleri detaylıca bahsetmek istedik. Bazen, ki genellikle bu olayla karşılaşırız kamptayken unuttum ben onu, keşke alsaydım gibi söylemlerden kaçınmak adına bu listeyi hazırladık. Buyrun listemize;

Kamp Çantasında Olması Gerekenler

Kış kampı yapmayı düşünüyorsanız matınızı ve uyku tulumunuzu mutlaka yanınızda bulundurun.

Rahat bir gece geçirmek adına battaniye ve yastık tercih edebilirsiniz. Yastık biraz lüks sırt çantanızı yastık gibi kullanabilirsiniz. Yanınızda bolca ip bulundurun. Bir çok işe yarayacaktır.  Kafa lambası, el feneri gecenizi aydınlatacaktır ve mutlaka yedek pillerinizi yanınıza alın. Bıçak bir kampın olmazsa olmazıdır. Ayrıca ateş için birden fazla çakmak ve kibrit alabilirsiniz.

Yemek konusuna gelecek olursak, plastik çatal, bıçak, tabak ve bardak hafif ve kullanışlı olacaktır. Ayrıca evde hazırlayacağınız baharatlarla yemeklerinize lezzet katabilirsiniz. Yağ ve su ihtiyacınızı kamp alanınıza en yakın marketten giderebilirsiniz. Temizlik konusunda ise kağıt havlu, ıslak mendil işinizi görecektir. Mutlaka ve mutlaka yanınızda çöp poşetlerinizi götürmeyi unutmayın.

Kıyafet konusunda ise yanınıza kesinlikle yedek kıyafet alın. Doğada bir çok aksilikle karşılaşabilirsiniz. Biz en çok suya düşme veya yağmurdan ıslanma gibi aksiliklerle karşılaşıyoruz. Şöyle bir hikayeden bahsedeyim kısaca; Kaz Dağları çevresinde yaptığımız kampta çadırımız sabaha karşı yağmurdan su aldı ve sırılsıklam uyandık. Yedek kıyafetimiz yoktu ve çok kötü bir durumdaydık. Hasta olmaya 5 kala gibi düşünün. En son bim poşetlerini çorap gibi kullanarak ayaklarımıza geçirdik ve dönüş yoluna çıktık. O yüzden siz siz olun yanınızda mutlaka yedek sweat, çorap vb temel giyim eşyalarınızı bulundurun.

Kişisel kamp ihtiyaçlarından bahsedecek olursak, sabun, şampuan, diş fırçası, deodorant, selpak ve cımbız. Burada cımbız önemli, vücudunuza batan diken vb maddeleri çıkarmakta gerçekten çok işe yarıyor.

Son olarak temel ilk yardım ihtiyaçlarınızı giderecek aspirin, bandaj, yara bandı, pamuk ve kolonya gibi sağlık ihtiyaçlarınızı karşılayacak ilk yardım ihtiyaçlarınızı çantanıza koymayı unutmayın.

Copyright © Eski Rota - Seyahat Rehberi.