Gökçeada Çanakkale Gezi Rehberi

çanakkale gökçeada
Çanakkale’ye bağlı ilçe olan Gökçeada doğal zenginliği ve kendine özgü havasıyla dikkat çekiyor.

Gökçeada’ya Nasıl Gidilir?
Sadece deniz yoluyla Gökçeada’ya ulaşım mümkündür. Feribot ve deniz otobüsü ile Gökçeada'ya ulaşım sağlanır. Otobüs yolculuğu yapmayı planlıyorsanız önce Çanakkale’ye Çanakkale'ye geldikten sonra da feribot ile Gökçeada'ya geçebilirsiniz.

Gökçeada Konaklama
Çok sayıda pansiyon ve otel Gökçeada’da konaklama imkânı sunuyor. Buraya geldiğinizde keyifli bir şekilde konaklayabileceğiniz her bütçeye uygun pansiyon yada otel bulabilirsiniz. Şayet günübirlik gezinti yaparsanız, il merkezinde de çok sayıda konaklama alanı bulunmaktadır. Ayrıca doğa tutkanları için birbirinden şahane koylarda kamp kurabilirsiniz.

Gökçeada Gezilecek Yerler
Ada içinde motosiklet kullanılması önerilmekle beraber, Gökçeada gezilecek yerler arasında birçok değişik destinasyon sıralayabiliriz. Örneğin Tepeköy Çınaraltı, en çok ziyaret edilen alanlardan birisidir. Tuz Gölü, kendine özel yapısıyla en önemli yerlerdendir. Halk buradan tuz ihtiyacını karşılar. Bunun yanında Kaleköy, eski bir Rum Köyü olarak merkeze 4 km kadar uzaklıktadır. Diğer bir alan olan zeytinli, taş sokakları, eski Rum meyhaneleriyle yine merkeze yakın bir köydür. Köy aynı zamanda şaraplarıyla da meşhurdur. Sualtı Milli Parkı, Türkiye’nin ilk sualtı milli parkıdır. Yine peynir kayalıkları da görülmesi gereken doğal güzelliklerden birisidir. Bunun yanında Gökçeada’ya gelince yapılması gereken en önemli faaliyetler arasında, gizli limanda denize girmek, Efaloz’da sörf eğitimi, cicirya pizzasını tatmak yer almalıdır.

Gökçeada Yemekleri 
Gökçeada’da da Ege mutfağı etkisini yoğun şekilde hissedersiniz. Ahtapot, kalamar, karides, yengeç gibi lezzetleri mutlaka tatmanızı öneririz. Zeytinyağlı kılıçbalığınıda es geçmemek lazım.

Gökçeada Çanakkale Ulaşım

Copyright © Eski Rota - Seyahat Rehberi.