Alaçatı Gezi Rehberi

alaçatı yemekleri
Her sene binlerce tatilciyi ağırlayan Alaçatı'nın güzel bir coğrafyası mevcut. Alaçatı’da rahat bir tatil geçirmek istiyorsanız kalacak yerinizi önceden ayarlayın. Zira yoğun talep sonucunda otellerde boş oda bulamayabilirsiniz. Merkeze uzak kalan otellerde kalmak sizi rahatsız edebilir fakat oteliniz biraz uzakta olsa, Alaçatı’nın her sokağında farklı bir ayrıntı olduğunu göreceksiniz.

Alaçatı Mutfak
Alaçatı’da fazlasıyla Rum ve Girit mutfağının etkileri görülüyor. Genelde mekanların yemyeşil bahçesi sizi sizden alır. Alaçatı’dan bilhassa kahvaltı yapmadan dönmeyin. Restoran, otel gibi yerler misafirlerine doğal ballarla, bahçelerden toplanan organik domates ve biberle, köy yumurtasıyla muhteşem kahvaltı tabakları hazırlıyor. Alaçatı’nın ünlü evleri genelde restoran olarak işletilmekte. Alaçatı’ya gitmek gibi bir düşünceniz varsa Alaçatı’nın bölgesel lezzeti kabak çiçeği dolmasını tatmanızı mutlaka öneriyoruz. Bununla beraber kömür ateşinde balık ve sakız reçeli yemeden dönmeyin.

Alaçatı’da Zaman Nasıl Geçer?
Beldenin, otellerin, işletmelerin düzenledikleri etkinliklere katılabilir, su sporlarıya ilgilenebilir, bisiklet turlarına katılabilirsiniz. Bunun dışında pasaport ve vizeniz varsa feribot vasıtasıyla Yunanistan’ın meşhur Sakız Adası’nı ziyaret edebilirsiniz. Yaklaşık 45 dakika sürecek yolun ardından Sakız Adası’nda olacaksınız.

Ünlü antika pazarınada uğrayabilirsiniz, eski dönemlere ait tarih kokulu bir kaç eser alabilir, Alaçatı pazarından alışveriş yapabilirsiniz. Arnavut kaldırımlı dar sokaklarda sevdikleriniz ile doyasıya dolaşın ve Alaçatı’nın keyfini çıkarın.

Alaçatı’da Keşkelerinizi Bırakmayın!
Antika pazarını ziyaret etmeden,
Rüzgar sörfü yapmadan, en azından izleyebilirsiniz,
Gün batımını izlemeden,
Gece kumsalların tadını çıkarmadan,
Sakız reçeli yemeden,
Meyhane havası solumadan,
Balık yemeden,
Alaçatı’nın kendine has evlerini ziyaret etmeden dönmenizi önermiyoruz.

Damla Sakızı Ağaçlarını, Alaçatı Evlerini, Yel Değirmenlerini ve Ildır Köyü’nü gezmeden Alaçatı’nın yakasını bırakmayın, sevgilerle.

Alaçatı, Çeşme Yol Haritası

SON YAZILANLAR

recentposts

RASTGELE

randomposts
Bumerang - Yazarkafe